Olen päris suure ajavahe jätnud eelmise postitusega. Shame on me!
Vahepeal tegelikult midagi erilist toimunud ei olegi. Aaa, hostmamaga oleme 3x selle aja jookusul kinos käinud. :D
- "Burnt"
- "The Peanuts Movie" (Fallon ja ta sõbrants olid ka koos meiega)
- "Love the Coopers"
Ning täna õhtul lähen sõpradega vaatama filmi "The Hunger Games"
Ning täna õhtul lähen sõpradega vaatama filmi "The Hunger Games"
Eile käisime hostisaga suusalaenutuses ning laenutasime mulle terveks hooajaks suusavarustuse. SEST HOMME AVATAKSE JUBA MÄED!!!
Järgmine nädal on meil Thanksgiving Break ehk kool on ainult esmaspäeval ja teisipäeval. Teisipäeval kohe peale kooli sõidutab Lincoln meid Salt Lake City lennujaama ning me lendame Coloradosse Denver'ki hostema sugulastele külla Thanksgivingut tähistama. Tagasi oleme laupaeva õhtul. Lincoln meiega kaasa kahjuks ei tule, sest neljapäeval toimuvad Olümpia Pargis skeletoni võistlused.
Tegelt olen kogunud märkmikusse päris suure hulga tähelepanekuid ja erinevusi eestlaste ja ameeriklaste vahel ning mõtlesin, et on aeg neid teiega jagada :)
- Peale High School'i on võimalik minna sõjaväkke. Kestab see umber 35-36 eluaastani 35-37 eluaastani ehk peale seda oled sellel alal pesionil. Pensionil olles maksab riik sulle aastas umber $30 000. Lisaks on sul võimalus teenida lisaraha töödates muul erialal + võimalus minna tasuta ülikooli.
- Võrreldes Eestiga teretavad võõrad inimesed siin peaaegu kõiki, kes siis lehvitades, käega viibates, noogutades või lihtsalt HI! hüüdes. Tihti järgneb viimasele ka küsimus How are you?
- Ma ei ole siiani arusaanud mis teema neil sokkidega siin on. Koolis kohtab pidevalt õpilasi, kelle sokid on erinevat värvi, erineva mustriga või erineva sokisääre pikkusega. "Moes" on pikkade söörtega sokid, mis on tõmmatud põlveni välja (põhiliselt poistel). Kohtab ka neid, kellel on püksi-sääred topitud pikkade säärtega sokkide sisse.
- Koolis käiakse riides VÄGA mugavalt, põhiliselt dressides. Ka õpetajate emmik riietusese tundub olevad dressipõksid. Midagi pidulikku või ametlikku üldjuhul ei kanta.
- Kuna koolimaja on suhtleliselt jahe, siis tihti istutakse tunnid jope seljas.
- Räägitakse, et koolimaja on jahe, sellepärast et neiud ei kannaks liiga paljastavaid riideid (meie koolil puudub dress code).
- Koolis ei ole kohustuslik kanda vahetusjalanõusid.
- Väga harva kasutavad õpilased pastakat. Põhiline kirjutasvahend on harilikpliiats
- Kooli sööklas istub tundide ajal kohalik politsei, kes valvet peab.
- Autoga sõites kasutatakse suunatuld väga väga vähe. Kui eestis sõidurida vahetades peab suunatulega märkuandma, siis siin see vajalik pole.
- Päevasel ajal pole autotuled kohustuslikud.
- Kinos pole inimestel kindlaid istekohti, sama on ka teatris ning Ameerika sisestel lendudel lennukis. Kes ees, see mees.
- Mooteorrattaga sõites kiiver pole kohustuslik.
- Gaasipliita kasutatakse rohkem, kui keraamilisipliite.
- Suve kohustuslik kirjandus on kõikidel keskkooli õpilastel sama.
- Kohustusliku kirjanduse raamatud tellib kool ise, igale õpilasele laenutamiseks. Hiljem peab õpilane raamatu koolile tagastama.
- Utah'i osariigis tohib restoranides, pubides alkoholi juua ainut niikaua kuni toidu kõrvale jätkub. Kui toit on otsas, siis alkoholi sulle enam ei müüda. Sest nii ei jää inimene kiiresti joobe.
- Maas olevat raha ei võta keegi üles.
- Liinibuss peatub ainult siis, kui keegi ootab peatuses või kui bussis tõmmatakse STOP nöörist.
- Enne bussist väljumist tänatakse ja soovitakse bussijuhile ilusat päeva jätku.
- Vasakukäelisi on siin väga palju.
- Kool. Põhihinded tulevad kodutööde eest.
- Park City High School'is on tavalisest rohkem mehiklasi.
Nõustun, et mõned punktid on väga väga randomid, aga kirjutasin täpselt nii nagu mul märkmikusse kirjutatud oli :)
Soojad kallid!
YOHANA
Haha, mul ka see sokkide teema siin :'D
VastaKustuta